Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowy Urząd Pracy w Żninie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacje dla osób mających trudności w komunikowaniu się

  • 1. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się Powiatowy Urząd Pracy w Żninie (dalej Urząd) zapewnia osobom mającym trudności w komunikowaniu się kontakt za pośrednictwem:
  •  poczty elektronicznej tozn@praca.gov.pl
  •  tłumacza PJM (polski język migowy)
  •  SJM (system językowo-migowy)
  •  SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych).

2. Urząd wyposażony jest w pętlę indukcyjną, które znajdują się na parterze przy stanowisku nr 2.

3. Osoba uprawniona  zainteresowana skorzystaniem z usługi tłumacza języka migowego powinna za pośrednictwem poczty elektronicznej tozn@praca.gov.pl zgłosić  taką potrzebę na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie. W przypadku braku możliwości zapewnienia obsługi w planowanym terminie Urząd zawiadomi o tym wnioskodawcę  wskazując inny możliwy termin lub inną formę  realizacji uprawnienia.

4. W sytuacjach nagłych Urząd  zapewni możliwość tłumaczenia na język migowy za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość.  Z usługi tej można skorzystać zgłaszając potrzebę za pośrednictwem poczty elektronicznej tozn@praca.gov.pl

5. Osoba zainteresowana inną formą kontaktu z Urzędem może złożyć zapytanie w tej sprawie. Urząd po przeprowadzeniu analizy danego przypadku poinformuje o realizacji tego kontaktu lub, w przypadku braku możliwości realizacji wnioskowanej formy kontaktu, zaproponuje formę alternatywną.

6. Urząd udostępnia osobom uprawnionym dokumenty niezbędne do załatwienia sprawy w dostępnej dla nich formie, na podstawie  wniosku złożonego za pośrednictwem poczty elektronicznej tozn@praca.gov.pl.

7. Osoby uprawnione mają również prawo do skorzystania w kontaktach z Urzędem  z pomocy osoby przybranej. Osoba przybrana musie mieć ukończony 16 rok życia i zostać wybrana przez osobę uprawnioną w celu udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w Urzędzie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Bąk 22-12-2022 11:39:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Łukasz Bąk 22-12-2022
Ostatnia aktualizacja: Łukasz Bąk 22-12-2022 11:39:36